MACAHEL’DE 3. GÜN VE MARAL KÖYÜ

| 24 görseller

26 Ekim 2010, Macahel’de üçüncü günümüz. Sabah ışığında, Bumbulay Pansiyon’da kalan her amatör fotoğrafçının çektiği klasik fotoğrafı çekiyorum, balkonda asılan “Hedik”in fotoğrafı. Hedik, tahtadan yapılıyor ve kışın kara batmamak için ayaklara takılıyor.

Suyla çalışan ne çok şey var burada, hatta bir bıçak bileyi…

Bugün Maral Köyünü ve Maral Camisini gezdik. Maral Camisi’ndeki ahşap süslemeler, Camili Köy Merkez Camisi’nden çok daha çarpıcı ve canlı. Kimbilir ne düşüncelerle ve bakanın ne hissetmesini isteyerek yaptılar bu süslemeleri diyerek renklerin ve geometrik şekillerin büyüsüne kapılıyoruz, yaklaşık bir saat fotoğraf çekiyoruz burada!

Cami gezisi sonrası ekibin bir kısmı oldukça dik, zor bir parkurda, şelaleyi görmek için yürüyüşe gitti. Bense, yemeğin üstüne, arkadaşlarımla birlikte güzel bir yer bulup, yan gelip yatmayı tercih ettim. Burada arazi hep çok dik tepelerden oluşuyor, evler de bu dimdik teplerin yamaçlarına kurulu. İnsanlar bu eğimde yürümeye o kadar alışkınlar ki, adeta örümcek adam gibiler. 80’lerinde insanlar bile bizden çok daha hızlı ve sanki düz yolda yürür gibi yürüyorlar buralarda.